remove_action('wp_head', 'wp_generator'); Glutamin nedir? | Kas Gelistirme | KasGelistirme | Protein Tozu | Whey Protein | Vucut gelistirme

Glutamin nedir?

Glutamin

whey

Glutamin   özellikle kas geliştirme konusunda yardımcı bir üründür ve   ülkemiz de sıkça bulunan bir gıda takviyesidir. vücuttaki  en etkili amino asitlerden biridir. Dna sentezinin yapı taşıdır.Yani gulutamin olmazsa vücutta günlük bazda ihtiyaç duyulan hücrelerin oluşumları sağlanamaz .Kas yıkımını önlemek için de gulutamin kullanmak  oldukça faydalıdır.

Glutamin nedir?

Glutamin (ya da yabancı adıyla Glutamine) özellikle whey ve kazein  proteinlerinde yoğun miktarda bulunan bir amino asittir ve doğada da yumurta ve süt gibi doğal protein kaynaklarında bulunmaktadır.

Glutamin neye yarar?

glutamin maddesinin kas geliştirmede büyük etkisi olduğu konusunda özellikle gıda takviyesi üreticileri tarafından yoğun reklamlar yapılsa da, sağlıklı bireylerin üzerinde böyle bir somut etkisinin olduğu bilimsel çalışmalar ve araştırmalar doğrultusunda teyit edilmemiştir. yaralanmalar sonucunda da kas dokusunun daha hızlı iyileşmesinde etkilidir. Bunun dışında çok net olmasa da, kullaıcılar şeker ihtiyacını azalttığı konusunda yorum yapmaktadırlar.Fakat kas kaybı veya yaralanması ile sonuçlanan bazı hastalıklarda ve yaralanmalarda, bu konuda Glutamine ‘in etkili olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle AIDS ve benzeri hastalıklarda hastalar yoğun olarak kas dokusu kaybetmektedirler ve Glutamin kullanımı bunu yavaşlatabilir / durdurulabilir.

Kimler kullanabilir

Herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar normal dozlarda kullanabilirler. Spor yapmaya konusunda gerçek anlamda kullanmaya değecek bir faydası olmasa da, spor yapanlar glutamin eksikliği olduğunu hissederlerse kullanabilirler.

Ayrıca vegan veya vejeteryan olanlar veya günlük protein ihtiyacını tüketemeyenler de kullanabiliriler.

kasgeliştirme gulutamin.1

Kimler kullanamaz / kullanmamalı

Hamileler, herhangi bir hastalığı olanlar, çocuklar ve yaşlılar kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar.

Etkileri ve Yan etkileri

En bilinen etkileri ve yan etkileri; İnsülin miktarında artış, Kreatinin (Kreatin ile karıştırmayın) miktarında artış, Cronh hastalığının belirtilerinde azalma olduğu da söylenmektedir ama net kanıt yoktur.

Genel anlamda kullanımı güvenilir ve sorunsuz bir supplement olarak bilinmektedir.

Nasıl ve ne kadar kullanılmalı?

Genel kullanımı 5 gramdan az ve 14 gramdan fazla olmamak üzere ve vücut ağırlığına göre kilogram başına 0.75g sınırları arasında olmak şartıyla olmalıdır. Tükettiğiniz supplementin de üzerinde yazan tüketim önerilerini kullanabilirsiniz.

Comments are closed.

-->-->
mybesin.com.tr